DKPS 4848 10/12 ABP KAPLİN - DKPS 4848 Plastik Seri
DKPS 4848 10/12 ABP KAPLİN - DKPS 4848 Plastik Seri
Ürün Kodu
DKPS 4848 10/12
Ürünün Markası
A.B.P
Fiyat :
430,00 ¨ + KDV
Adet :
TEKLİF AL


Gövde                               Poliüretan

Bağlantı Tipi                      10/12 mm

Çıkış devresi                     48 mm

Çıkış sinyali                       48 mm

Çap                                    48 mm

Sıkma Kuvveti                   100 Ncm

Maksimum Tork                 2 Nm

Devir Hızı                          3.000 Devir

Sıcaklık                             30...+80 °C

Plastik seri

 

Kaplin; Döner bir ekipmandan aldığı gücü diğer dönen ekipmana ileten, güç aktarım ve güvenlik ekipmanıdır. Makinelarda hareketin kontrollü olarak iletilmesini sağlayan önemli bir elemandır. Kaplinler mekanizmada oluşacak sarsıntıları azaltarak, mekanizmayı korur. Herhangi bir sıkışma olması durumunda kırılarak, diğer önemli veya pahalı akşamların zarar görmemesini sağlar.

Kaplinin Görevleri; Motordan, milden, redüktörden vs. aldığı döner hareketi diğer taraftaki şafta iletmek. Sistemdeki titreşimi kaplin lastiği sayesinde belli ölçüde sönümleyerek motora veya diğer ekipmanlara iletilmesini engellemek. Kullanıldığı sistemde sigorta görevini üstlenmek. Millerdeki kaymayı belli ölçülerde tolere etmek. Millere gelen şok yükleri engellemek ve üzerine almak. Gürültüyü sönümlemek.

Kaplinler çeşitli malzemelerden imal edilebilir. Çelik, Paslanmaz Çelik, Alüminyum, Kompozit, Döküm, Plastik vs. olabilir. Kaplin seçimi için öncelikle Tork bilinmelidir. Sistemin hangi sıcaklıkta olacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Mil çapları ve çalışma sıklığı dikkate alınmalıdır.

Kaplin Çeşitleri; A Tipi Kaplin, B Tipi Kaplin, H Tipi Kaplin, Yıldız Kaplin, Dişli Kaplin, Körüklü Kaplin, Zincir Kaplin, Hidrolik Kaplin, Manyetik Kaplin, Disk Kaplin ve diğerleri ...

 

 

Kaplin nedir, Kaplin markaları,  Kaplin çeşitleri,  Kaplin kullanım alanları, Kaplin görevleri, Kaplin fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için info@otomasyoncenter.com adresine mail atınız.