BKBS 1222 04/04 ABP KAPLİN
BKBS 1222 04/04 ABP KAPLİN
Ürün Kodu
BKBS 1222 04/04
Ürünün Markası
A.B.P
KAMPANYALI ÜRÜN
Fiyat :
623,00 ¨ + KDV
614,00 ¨ + KDV
Adet :
TEKLİF AL

 

GövGövde                          Flanş Pirinç Nikel Kaplama/ Gövde Nikel Kaplamalı Bronz

Bağlantı Tipi                       04/04 mm

Çıkış devresi                      12 mm

Çıkış sinyali                        22 mm

Max. Tork                            15 Ncm

Max. Sıkma Kuvveti           50 Ncm

Eylemsizlik momenti           1,8 gcm2

Yay Eğim Sertliği                45 Nm / Rad

Maksimum İşlem Hızı        10.000 Devir

Sıcaklık                              -30...+120 °C

 

Kaplin; Döner bir ekipmandan aldığı gücü diğer dönen ekipmana ileten, güç aktarım ve güvenlik ekipmanıdır. Makinelarda hareketin kontrollü olarak iletilmesini sağlayan önemli bir elemandır. Kaplinler mekanizmada oluşacak sarsıntıları azaltarak, mekanizmayı korur. Herhangi bir sıkışma olması durumunda kırılarak, diğer önemli veya pahalı akşamların zarar görmemesini sağlar.

Kaplinin Görevleri; Motordan, milden, redüktörden vs. aldığı döner hareketi diğer taraftaki şafta iletmek. Sistemdeki titreşimi kaplin lastiği sayesinde belli ölçüde sönümleyerek motora veya diğer ekipmanlara iletilmesini engellemek. Kullanıldığı sistemde sigorta görevini üstlenmek. Millerdeki kaymayı belli ölçülerde tolere etmek. Millere gelen şok yükleri engellemek ve üzerine almak. Gürültüyü sönümlemek.

Kaplinler çeşitli malzemelerden imal edilebilir. Çelik, Paslanmaz Çelik, Alüminyum, Kompozit, Döküm, Plastik vs. olabilir. Kaplin seçimi için öncelikle Tork bilinmelidir. Sistemin hangi sıcaklıkta olacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Mil çapları ve çalışma sıklığı dikkate alınmalıdır.

Kaplin Çeşitleri; A Tipi Kaplin, B Tipi Kaplin, H Tipi Kaplin, Yıldız Kaplin, Dişli Kaplin, Körüklü Kaplin, Zincir Kaplin, Hidrolik Kaplin, Manyetik Kaplin, Disk Kaplin ve diğerleri ...

 

 

Kaplin nedir, Kaplin markaları,  Kaplin çeşitleri,  Kaplin kullanım alanları, Kaplin görevleri, Kaplin fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için info@otomasyoncenter.com adresine mail atınız.